Durumunuzu Seçiniz.
>

Hemen hepimizin hayatta bazı şeyleri başardıktan sonra sevdiğimiz kişiyle evlenmek mutlu bir yuva kurmak ve sevdiğimiz kişiden bebek sahip olmak gibi hayalleri ve beklentileri vardır.  

Ama ne yazık ki hayatta bazen bu tabloyu yakalamak mümkün olmuyor.Çok istemelerine rağmen sayısı hiç de azımsanmayacak kadar çift, evlat sahibi olamıyor. Etraflarındaki mutlu çiftleri, anne babasıyla gezen, oyun oynayan çocukları gördükçe, yapılan alışverişlerde küçücük bebek kıyafetleriyle karşılaştıkça hele bir de arkadaş sohbetlerinde "Bizim bebeğimiz ilk dişini çıkardı" ya da "Oğlum dün ilk defa anne dedi" , "İlk adımlarını attı"... gibi cümleleri duydukça özlemleri bir kat daha artıyor ve aynı duyguları yaşamak için çok daha hevesli oluyorlar.  

Bebek sahibi olamayan çiftler değişik şekillerde evlat sahibi olmayı deniyorlar.Bunlardan bazıları tüp bebek tedavisi ile çocuk sahibi olmayı deneyip başarılı olsa da bazıları bu konuda istenen sonuçla karşılaşamayabiliyor.Ve son çözüm olarak bizimde konumuz olan evlat edinme çözümüne başvuruyor.   Evlat edinmek gerçekten üzerinde düşünülmesi gereken getirdiği sorumlulukları üstlenmek noktasında başarılı olabilecek kişilerin başvurması gerekli olan; insana çocuk özlemini, evlat sevgisini, uykusuz kalmayı, onu kendine tercih etme duygusunu tattıran ve bu duyguları keyifle yapan ve kişiyi mutlu eden harika ve mükemmel bir duygudur.  

Evlat edinilen çocuğun daha bebek yaşlarda alınması çocuğun psikolojisi açsında en güzel seçenektir.Böylece bebek yaşta alınan ve kendini farketmeye, çevresini tanımaya başladığı dönemlerden itibaren evlat edinildiği kişiyi ailesi olarak tanıyan çocuklar daha mutlu ve daha uyumlu bir hayat sürüyorlar.   Bir de kendisinin evlat edinildiğini bilen çocuklarımız var,içinde bulunduğu durumun farkında olan bu çocuğumuzla aile arasında iletişimi sağlamak elbetteki anne babaya düşüyor.Evlat edindikleri çocuklarını sevdiklerini ona hissettirmeli,çocuğun güvenini kazanmalı,onu mutlu edecek alışmasını kolaylaştıracak yollar bulmaya çalışmalıdırlar.Bu şekilde davranan çiftler zaman içerisinde çocuğun kendilerini sevdiğini, güvendiğini, sığındığını, şefkat ve ilgi beklediğini göreceklerdir.  

Evlat edinilen çocuk böylece hayatının geri kalanında düzenli,huzurlu bir yuvada kendisini seven, kendisine güvenen, şevkat gösteren evlat sevgisini tattırdığı bu ailenin artık evlat edinilen çocuğu değil, öz evladı olacaktır.

İsterseniz Siz de Bu Makalemize Puan Verebilirsiniz.

Puan: 78/100 (143 Oy verildi)

En Çok Arananlar:
Yazar: Leylekler Getirdi
Google
Üye Giriş Paneli
Kullanıcı adı : Oturumumu sürekli açık tut
Şifre :
     
 
Mail ile paylaş

 

Aile Planlaması
Kategorisindeki Diğer Konular
  • Yorumlar
  • Benzer konular
Sağlık Hamilelik / Gebelik
    Sosyal Ağlar
  • Bizi Google+'da bulun
Leyleklergetirdi.com içeriği bilgi nitelikli olup bir sağlık uzmanı tarafından yapılan teşhis ve tedavi yerine geçmez.
©2010- 2019 Leyleklergetirdi.com Tüm Hakları Saklıdır.

Yeni Mesaj
Alıcı:
Konu:
Mesaj:
 
Sil Onay
dd
  
Sil Onay
dd