Durumunuzu Seçiniz.
>

Bebeğin kas gelişimi bu hafta itibarı ile oldukça artmakta ve hızlanmaktadır ve 14 cm boyuna ulaşmıştır. Bebeğin cinsiyeti daha anne rahmine düştüğü anda belli olmasına rağmen sizin bunu bu zaman kadar öğrenmeniz zordur. Bu haftadan itibaren bebeğin cinsiyeti ultrason ile görülebilir, tabi bu bebeğin uygun pozisyonda olması ile alakalı bir durumdur.

Beyin gelişimi bu haftadan itibaren daha da hızlanır buda daha iyi bir gelişim omega 3 takviyesi yapmamızı gerektirir. Omega 3 barındıran besinlerden tüketimi en zevkli olanlar balık ve cevizdir. Bu ve diğer omega 3 içeren besinleri tüketerek bebeğin zihinsel fonksiyonlarının daha sağlıklı gelişmesini sağlayabilirsiniz.

Eğer mide ekşimesi ve bulantı yaşıyorsanız rahat etmek için küçük sık öğümler ile beslenmeyi tercih edin. Bulantı ve mide ekşimesinin giderilmesi ile ilgili daha detaylı bilgi için bu konuyu inceleyin.

İsterseniz Siz de Bu Makalemize Puan Verebilirsiniz.

Puan: 60/100 (234 Oy verildi)

En Çok Arananlar:
Yazar: Leylekler Getirdi
Google
Üye Giriş Paneli
Kullanıcı adı : Oturumumu sürekli açık tut
Şifre :
     
 
Mail ile paylaş

 

Hafta Hafta Gebelik
Kategorisindeki Diğer Konular
  • Yorumlar
  • Benzer konular
  • yaklaşık 7 yıl önce
    ben 18 haftalık hamıleyım allah nasıp ederse kızım olacak. ama benım cok agrılarım var doktorum erken dogum rıskın var dıyor hamılelık kesem yuvarlak degıl gırıslı cıkıslıymıs buna baglı olarak cok kasık agrım var hareket ederken cok zorlanıyorum .benım boyle agrılarım olması normalmı hamılelık kesem ın oyle olmasıyla ılgılıde acıklama ıstıyorum sımdıden tesekkur ederım
Sağlık Hamilelik / Gebelik
    Sosyal Ağlar
  • Bizi Google+'da bulun
Leyleklergetirdi.com içeriği bilgi nitelikli olup bir sağlık uzmanı tarafından yapılan teşhis ve tedavi yerine geçmez.
©2010- 2019 Leyleklergetirdi.com Tüm Hakları Saklıdır.

Yeni Mesaj
Alıcı:
Konu:
Mesaj:
 
Sil Onay
dd
  
Sil Onay
dd