Durumunuzu Seçiniz.
>

 

Hamilelikte, hormon seviyelerinde değişiklik yaşanır. Bu değişim bazen olumsuz, bazen ise olumlu olmaktadır. Gebeliğin ortasına gelinen haftalarda, hormon değişikliği, anne adayında güzellik yaratır. Parlak saçlar, kırmızı yanaklar ve sağlıklı, pürüzsüz bir cilt gözlemlenir. Bu durum, annenin mutlu olmasını ve aldığı kilonun gözüne çarpmamasını sağlar.

Saçlar, gür ve parlak olabilir. Bu durum, gebeliğin anneye sağladığı en olumlu etkilerden biridir. Anne adayı, bol bol sıvı tüketmeli, kalsiyum ve demir açısından zengin olan besinler yemelidir. Süt, yoğurt ve peynir kalsiyumu sağlayan ürünlerden birkaçıdır. Roka ve portakal da demiri sağlayan ürünlerden birkaçıdır. Bu besinler, saçın güç kazanması için iyi gelir. Bitkisel şampuan ya da saç masajı ile saçlara parlaklık katılır. Ilık bir su ile banyo yapmak, güneşte şapka ile gezinmek, sık sık fön çektirmek yerine doğal haliyle bırakmak ve at kuyruğu yerine açık bırakmak saçın bakımı için olumlu bir harekettir. Saçı boya olan anne adayları, bitkisel saç boyasını tercih etmelidir. Hormonların etkisi ile bu şekilde yapılan saç bakımı daha verimli olacak ve görünümü anneye güzellik katacaktır.


Gebelikte, anne adaylarının birçoğunun cildinde güzelleşme görülür. Lekeler yok olur, cilt yüzeyi kadifemsi ve pürüzsüz bir görünüm kazanır. Her gün, cilde masaj yapılmalı, bu şekilde cildin duyduğu lif ihtiyacı karşılanmış olur. Lifler, cildin daha esnek görünmesine yardımcı olur ve çatlamaları azaltır. Aynı zamanda, lif yönünden zengin besinlerin tüketilmesi de cilt güzelliği için gereklidir. Enginar, turp, rezene, yeşil fasulye, Brüksel lahanası ve meyveleri örnek olarak vermek mümkündür. Gebelikte, ek vitamin takviyesi de cildin gerilmemesini sağlar. Cilt iyice temizlenmeli, kuru ise kuruyan bölgeler nemlendirici ile nemlendirilmelidir. Yıkanırken, sabun kullanmak yerine, küvete banyo yağı katılabilir. Fazla güneş ışığından sakınmak için, güneşe karşı en yüksek koruyucu krem kullanılmalıdır Hormonlar, cildin değişkenliğine neden olur; sağlıklı beslenme, zararlı ışınlardan korunma ve yapılan masaj, bu değişkenliği güzellik olarak ortaya çıkartmaktadır.


Normal zamanlarda güçsüz ve çatlak tırnakları olan kadınlar, gebelikte aldıkları kalsiyum destekleri nedeniyle güçlü ve sert tırnaklara sahip olabilir. Günaşırı sürülen tırnak besleyici kremi, tırnakların kırılmamasını sağlar. Gebelikte, yaşanabilecek tırnak koyulaşması, bol vitaminli besinler yiyerek, sürülen ojeyi tırnakta en fazla üç gün bırakarak önlenebilmektedir. Değişen hormonlar, sağlıklı hareketlerin yapılması ile anneye fayda olarak yansır. Tırnaklarda yaşanabilecek olumsuzluklar, doğru beslenme ve bakım ile oluşmayacaktır. Aksine, kırılmaz bir yapı haline getirecektir.

Gebelikte; anne adayı, hormonlarının değişime uğraması ile hem psikolojik olarak, hem de dış görünüş olarak farklılık yaşar. Dış görünüş, gebeliğin ortalarına gelindikçe anneye güzellik katar. Hormonlar, sağlıklı beslenme ve yapılan bakımın daha kolay işlev görmesini sağlar. Gür ve parlak saçlar, kırmızı ve pürüzsüz bir cilt, kırılmaz ve görünümü güzel tırnakların oluşumunda etkilidir.

 

İsterseniz Siz de Bu Makalemize Puan Verebilirsiniz.

Puan: 76/100 (147 Oy verildi)

En Çok Arananlar:
Yazar: Leylekler Getirdi
Google
Üye Giriş Paneli
Kullanıcı adı : Oturumumu sürekli açık tut
Şifre :
     
 
Mail ile paylaş

 

Hamilelik / Gebelik
Kategorisindeki Diğer Konular
  • Yorumlar
  • Benzer konular
Sağlık Hamilelik / Gebelik
    Sosyal Ağlar
  • Bizi Google+'da bulun
Leyleklergetirdi.com içeriği bilgi nitelikli olup bir sağlık uzmanı tarafından yapılan teşhis ve tedavi yerine geçmez.
©2010- 2019 Leyleklergetirdi.com Tüm Hakları Saklıdır.

Yeni Mesaj
Alıcı:
Konu:
Mesaj:
 
Sil Onay
dd
  
Sil Onay
dd