Durumunuzu Seçiniz.
>

 

Hamileliğinizin ilk aylarında giyeceklerinizi değiştirmeniz gerekmez. 5 ve 6. aylardan sonra artık kıyafetleriniz dar gelmeye başlayabilir. İşte o zaman kendiniz için alışverişe çıkabilirsiniz. Eğer yakın çevrenizde yeni doğum yapmış birisi varsa onun hamilelik giyeceklerinden de faydalanabilirsiniz.

Artık mağazalarda çok şık hamile kıyafetleri satılıyor. Kendinize uygun olanı alın, fakat abartıya kaçmayın. Fazla kullanımı olan kıyafetleri tercih ederseniz, çeşitli şekillerde giyebilirsiniz. Örneğin, bir jile ile içinde değişik renklerle bluzları defalarca giyebilirsiniz. İllaki hamile kıyafeti de almanız gerekmez. Zevkinize uygun bol kıyafetleri de pekala kullanabilirsiniz. Alışveriş yapmadan önce, kıyafet dolabınızı kontrol etmeyi unutmayın. Hala giyebileceğiniz bol kıyafetleriniz olabilir. Çoğu kadın birkaç ay giyeceği hamile kıyafetlerine yatırım yapmak istemez. Siz de böyle düşünüyorsanız, eşinizin kıyafetleri de dahil olmak üzere her türlü imkanınızı değerlendirdikten sonra, daha sonraki hamileliklerinizde kullanmayı veya bir yakınınıza vermeyi düşünerek birkaç tane hamile kıyafet almayı düşünebilirsiniz. Şık bir hamile kıyafeti içerisinde, hamile olduğunuza daha çok inanacaksınız.

Kıyafetlerinizi alırken sentetik olmamasına, pamuklu, bol, hafif giysiler olmasına dikkat edin. Gebelikte vücut ısınız arttığı için kendinizi sıcağa karşı daha duyarlı hissedebilirsiniz. Sentetik kumaşlar nemi çekmedikleri için göğüslerin alt kısımlarında ve kasıklarda pişiklere neden olabilir.

Belinizi sıkmayan bol kıyafetler tercih edin. Lastikli etek veya eşofman, karnınız büyüdükçe sizi rahatsız etmez. Ayrıca bacağınızı sıkan lastikli çoraplardan da kaçınmanız gerekir. Sıkı çorap lastiği, bacaklarda varis ya da su toplanması meydana getirebilir.

Hamilelikte en önemli giysi iç kıyafetlerinizdir. Büyüyen göğüsleriniz için üzerinize iyi oturan destekli bir sütyen almanız gerekir. Ancak stok yapmaya kalkışmayın. Birini yıkadığınızda diğerini kullanmak üzere iki tane almanız yeterlidir. Bunlar dar gelmeye başlayınca yenilerini alırsınız. Hamileliğin son aylarında kullandığınız sütyenleri lohusalıkta da kullanabilirsiniz. Lohusalıkta ilave olarak önden açık bir iki sütyen alırsanız, emzirirken rahat edersiniz.

 

İsterseniz Siz de Bu Makalemize Puan Verebilirsiniz.

Puan: 66/100 (116 Oy verildi)

En Çok Arananlar:
Yazar: Leylekler Getirdi
Google
Üye Giriş Paneli
Kullanıcı adı : Oturumumu sürekli açık tut
Şifre :
     
 
Mail ile paylaş

 

Hamilelik / Gebelik
Kategorisindeki Diğer Konular
  • Yorumlar
  • Benzer konular
Sağlık Hamilelik / Gebelik
    Sosyal Ağlar
  • Bizi Google+'da bulun
Leyleklergetirdi.com içeriği bilgi nitelikli olup bir sağlık uzmanı tarafından yapılan teşhis ve tedavi yerine geçmez.
©2010- 2019 Leyleklergetirdi.com Tüm Hakları Saklıdır.

Yeni Mesaj
Alıcı:
Konu:
Mesaj:
 
Sil Onay
dd
  
Sil Onay
dd