Durumunuzu Seçiniz.
>

 Kadınlar, bedenlerini her zaman, kendilerini iyileştirmenin en önemli parçalarından biri olarak kullanmışlardır. İster egzersiz yaparak, ister dans ederek olsun, ritmik hareketler zinde kalmayı sağlar. Dans, hemen hemen her kadının hoşlanacağı bir şeydir; bunu evde tek başına bilgisayardan bir müzik ya da radyo açmak suretiyle, ya da bir kulübe giderek bir arkadaş grubu ile veya bir dans okulunda, bir kutlamada yapmak mümkündür. Dans, hareket ve ritmin, müziğin gücüyle bir araya gelmesi olduğı için, en kapsamlı egzersiz türlerinden birisidir.

Stresle başa çıkmanın yollarından biri olarak günlük rutininize bir miktar da uyumlu ve ritmin hareket katarsanız, kısa sürede yaşamınızda ortaya çıkacak olan değişiklikleri fark edeceğinizden kuşkunuz olmasın. Dairesel Dans Her sabah ya da akşam, birkaç dakikanızı bedeninizi özgürleştirmeye, hareket ettirmeye ve kendisini bu hareketler yoluyla ifade ettirmeye ayırırsanız, yararlı etkilerini birkaç gün içinde görürsünüz.

Bunun size ilk olarak kazanrıacağı şeyleri saymak gerekirse, ilk akla gelecek olan şeyler fiziksel ve zihinsel açılardan gevşeme ile zihin açıklığı olacaktır. Kısa süre içinde bu işi daha iyi becermeye başladığınzı ve ilerleme gösterdiğinizi fark edeceksiniz. Bu arada gülme ya da ağlama isteği duyabilir ya da önemsiz bir ağrı hissedebilirsiniz. Bu tür hareketlerde bulunduğunuz anları, bedeninizin ne kadar mutlu olduğunu anlamak ve ifade etmek açısından bir tanı yöntemi olarak da kullanmanız elbette mümkündür.

Bu sansı müzik eşliğinde ya da müziksiz de gerçekleştirebilirsiniz. Bu tür hareketlere odaklanmak, özellikle başlarda zihniniz için bir çalışma çerçevesi açacaktır. Daire, akıcılığın ve hareketin bir simgesidir. Bir sairenin içinde hareket etmek iyi bir başlangıç olacaktır. Ayaklarınızı yerde sabit tutun, omuz genişliğinde açın ve böylece vücudunuzun birçok hareketi yapabilmesi için kendinize sağlam ve güvenli bir temel oluşturun. Önce pelvisinizi yavaşça daire biçiminde döndürün.

Sonra dizlerinizi de katarak tüm vücudunuzun akışkan ve dairesel harekete ahil olmasını sağlayın. Bedeninizin üst kısmı ister istemez harekete dahil olmaya hazır hale gelecektir. Başınızla da yavaşça daireler çizmeye başlayarak dairesel hareketin devamlılığını sağlayın ve ardından elleriniz ile kollarınıza daireler çizmeye devam edin. Kalçanızla yaptığınız dairelerin tersini omuzlarınızla yapın ve kendinizi harekete bırakın.

Bu egzersizle daireleri çizerken çok büyük bir enerji ve özgürlük hissinin bedeninizi kapladığını hissedeceksiniz. Akıcı ve dairesel bir hareket yapmak, bedeninize kendisini ifade yolunu açmak için kesinlikle harika bir yöntemdir. Bu egzersiz, bedeninize ne istiyorsa onu yapması konusunda güvenmenizi gerektirir; bu nedenle kendinizi bedeninizin kılavuzluğuna bırakın; bedenininiz hangi hareketi yapmaya gereksinim duyuyorsa, o hareketi yapsın.

Bu yaptığınız hareketler zaman zaman düzensiz ya da simetri dışı hale gelebilir veya tempoda ya da yoğunlukta değişiklikler olabilir. Bunlar normaldir ve bu da yine kendi bedeninizin kendi kendisini ifade biçimi olacaktır. Bu egzersizi bedeninizin herhangi bir kısmının serbestçe hareket edip etmediğini görmek, nerelerinizde değişiklik hissi olduğunu keşfetmek ya da yalnızca gününüze natacağı neşe ve keyiften yararlanmak için yapabilirsiniz.

İsterseniz Siz de Bu Makalemize Puan Verebilirsiniz.

Puan: 80/100 (107 Oy verildi)

En Çok Arananlar:
Yazar: Leylekler Getirdi
Google
Üye Giriş Paneli
Kullanıcı adı : Oturumumu sürekli açık tut
Şifre :
     
 
Mail ile paylaş

 

Kadın Hastalıkları ve Sağlığı
Kategorisindeki Diğer Konular
  • Yorumlar
  • Benzer konular
Sağlık Hamilelik / Gebelik
    Sosyal Ağlar
  • Bizi Google+'da bulun
Leyleklergetirdi.com içeriği bilgi nitelikli olup bir sağlık uzmanı tarafından yapılan teşhis ve tedavi yerine geçmez.
©2010- 2019 Leyleklergetirdi.com Tüm Hakları Saklıdır.

Yeni Mesaj
Alıcı:
Konu:
Mesaj:
 
Sil Onay
dd
  
Sil Onay
dd